Mesaj gönder

Moleküler elek ve aktif alümina arasındaki fark

July 17, 2018

hakkında en son şirket haberleri Moleküler elek ve aktif alümina arasındaki fark

Moleküler elek ve aktif alümina arasındaki fark

Moleküler elek ve aktif alümina nasıl kullanılır ?

Aktif alümina kurutucu ve moleküler elek nedir?

1. aktive alümina ve moleküler elek temel farkı:

Zeolit ​​/ Moleküler elek , gazı saflaştırmak için fakat havaya doğrudan maruz kalmaktan kaçınmak için kullanılan güçlü bir emiş kapasitesine sahiptir . Rejenerasyon uzun depolama süresine göre yapılmalıdır (Ortak raf süresi 1 yıldır). Moleküler elek , yağ ve sıvı su ile temastan kaçınır .

Aktif Alümina topu esas olarak, kimyasal, metalurji, elektronik, petrol ve diğer endüstriyel gaz dehidrasyonu ve hava, oksijen, azot ve diğer kalıcı gaz, rafine ve gaz yağı çatlama gazları gibi kurutmada kullanılır . Xi'an lvneng aktif alümina topu su için güçlü bir afiniteye sahiptir. U Suya batırıldığında, yumuşak değil, şişirilmiş, toz ve diğer avantajlar olmayacaktır.

2. Moleküler elek ve aktif alüminayı birlikte kullanabilir miyiz ?

Genel olarak, insanlar moleküler elek ve aktif alümina kurutucunun birlikte kullanılamayacağını düşündüler. Gerçek şu ki, gerçekten mi? Moleküler elek ve aktifleştirilmiş alümina emici maddelerin hepsi, sanayi adsorbentine ait olduklarından ve bunların adsorpsiyon mekanizması, gaz-sıvı adsorpsiyonunda, moleküler elek ve genel olarak birlikte kullanılan aktif alüminada aynıdır . Aktif alümina genellikle ön arıtma yapmak için arıtmanın alt kısmına bölünmüştür ve moleküler elek son adsorpsiyon ve saflaştırmayı yapar. Aktif Alümina topu ağırlıklı olarak kimyasal, metalurji, elektronik, petrol ve dehidrasyon kuru hava, oksijen, azot ve gaz ve petrol parçalayıcı gaz eritme diğer kalıcı gazlar gibi diğer endüstriyel gazlarda kullanılmaktadır. Moleküler elek, yüksek verimli adsorbanların bir sınıfı olan bileşimin SiO2 / Al2O3 oranıdır ve yüzeyinin yüksek bir asit konsantrasyonu ve asit mukavemeti vardır. Metal iyonları ve çözelti içindeki diğer iyonların bileşimi değiştirildiğinde, adsorpsiyon özelliklerini ve zeolit ​​katalizörlerinin katalitik özelliklerini değiştirmek için açıklığı ayarlayın ve böylece farklı özellikler hazırlayın. Böylece moleküler elek ve aktif alümina , adsorptif rolü daha iyi oynayabilir . Xi'an lvneng yüksek kaliteli aktif alümina ve molekül üretir .

3. Moleküler elek ve aktif alümina topu farklı özellikleri :

Aktif alümina: beyaz küre aktifleştirilmiş alümina, benzersiz yapı, aktif bileşen ile güçlü bir afinite, düzgün gözenek dağılımı, gözenek boyutu uygun, büyük gözenek hacmi ve su emme, yüksek hacim yoğunluğu, iyi mekanik özellikler. Desikant, katalizör taşıyıcı, florür ajanlar, basınç salınımlı adsorban, hidrojen peroksit adanmış rejenerasyon ajanı için kullanılabilir.

Moleküler elek, 300 ~ 1000m2 / g büyük bir spesifik yüzey alanına sahiptir. Yüksek verimli adsorbanların bir sınıfı olarak, yüzey yüksek bir asit konsantrasyonuna ve asit mukavemetine sahiptir, bu da karbon iyonu tipinin pozitif katalitik reaksiyonuna yol açabilir . metal iyonlarının ve çözelti içindeki diğer iyonların bileşimi değiştirildiğinde, zeolit ​​katalizörlerin adsorpsiyon özelliklerini ve katalitik özelliklerini değiştirmek için açıklığı ayarlar ve böylece farklı özellikler hazırlar.

Bizimle temasa geçin
Faks : 86-029-83990889
Kalan karakter(20/3000)